Egy üzleti weboldal és vállalkozás sikere sokszor apróságnak tűnő dolgokon áll vagy bukik. Legyen bármilyen jó a tartalom, sem a megjelenést, sem pedig a funkcionalitást nem tudja helyettesíteni.
Ebben a cikkben bemutatunk 3 olyan hibát, melyet a hazai vállalkozások gyakran elkövetnek.
Silány megjelenés
Egy üzleti weboldal olyan, mint egy virtuális névjegy. Azok a látogatók, akik a keresőmotorokon keresztül csak néhány kulcsszóval találnak rá vállalkozásunkra, ezzel a felülettel találkoznak először.
Az első benyomás pedig rendkívül fontos, hiszen egy silány megjelenésű oldal könnyedén elriaszthatja a potenciális ügyfeleket. Amatörizmust sugall, és rossz hatással van a látogató és közted fontos bizalom kiépítésére.
Minél korszerűbb és esztétikusabb azonban a design, annál többeknek akad meg rajta a szeme, és annál többen gondolják majd úgy, hogy a profi külső szakértelmet takar. Belőlük pedig nagy eséllyel lehet jövendőbeli vásárló, követő vagy feliratkozó.
Zavaros navigáció
Készüljön bármilyen céllal egy weboldal, legyen bármilyen jó a design és érdekes a tartalom, egyvalami nélkül sajnos egy fabatkát sem ér.
Ez nem más, mint az átlátható, jól használható navigációs menü. Ezen múlik ugyanis, hogy a látogatóink milyen hatékonysággal tudják használni az adott honlapot.
Éppen ezért a tökéletes navigációs menü jól átgondolt és logikus felépítésű. Egyszerű, mégis minden olyan fontos elem megtalálható benne, melyre egy felhasználónak szüksége lehet ahhoz, hogy honlapunkat teljes funkcionalitásában élvezhesse.
És természetesen ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a jó navigációs menü reszponzív, azaz attól függetlenül alkalmazkodik a képernyőnkhöz, hogy milyen eszközzel nyitottuk meg az adott weboldalt.
A 3 leggyakoribb hiba az üzleti weboldalunk kapcsán, amit elkövethetünk
Nem megfelelő védelem
A megfelelő megjelenés és az átlátható tartalom mit sem ér, ha weboldalunk nem élvez megfelelő védettséget az egyre szaporodó hackertámadások ellen. Sajnos rengeteg olyan cég akad, akik ezt elfelejtik, és
Annak érdekében, hogy honlapunkat kevésbé legyen egyszerű feltörni, fontos, hogy az adminisztrátori felületünkön sose használjuk felhasználónévként magát adomain nevünket.
A belépéshez használjunk egyedi nevet, így a kiberbűnözőknek nehezebb dolga lesz, ha be akarnak jutni a kezelőfelületre.
És természetesen ne feledkezzünk meg a bombabiztos jelszóról sem, mely akkor az igazi, ha kis- és nagybetűket, számokat, valamint speciális karaktereket egyaránt tartalmaz.
A maximális biztonság érdekében különböző vírusvédelmi megoldásokat is használhatunk. Ilyen lehetőségeket többek már a WordPress ingyenesen telepíthető kiegészítői közt is találhatunk.
A tartalomról se feledkezzünk meg
Természetesen nem szabad megfeledkezni arról, hogy egy jól felépített és működő weboldalt is meg kell tölteni a célközönség számára releváns kontenttel.
A tartalomgyártás során pedig fontos, hogy a látogatók igényeit, valamint a keresőoptimalizálási szempontokat egyaránt szem előtt tartsuk.
Oldalunk tartalmát frissítsük a lehető leggyakrabban, és törekedjünk a megbízható, informatív kontent publikálásra.