Bemutatjuk a LightSpeed Web Cache szoftvert
Egy egyszerű megoldás, mely segít weboldalad sebességének maximalizálásában
A tökéletes weboldal megtervezése még nem jelent egyenes utat a siker felé. Egyszerűen csak az első lépcsőfok.
A LiteSpeed Web Cache rendszeréről minden információt összeszedtünk ebben a cikkben neked, amiről tudnod kell.
A kívánt látogatószám elérése ugyanis a megjelenés és a funkcionalitás mellett sok egyéb dologtól is függ. Többek közt a megfelelő keresőoptimalizálástól is, melynek egyik sarkalatos pontját a weboldal betöltési sebessége jelenti,
Két részes cikkünk első felében bemutatjuk, miért kiemelkedően fontos, hogy egy honlap a lehető leggyorsabban jelenjen meg a látogatók előtt.
Megtudhatod, mit jelent a gyorsítótárazás, és szót ejtünk a Litespeed Web Cache programról is, melynek használatával a letöltési sebesség hatékonyan optimalizálható.
Miért fontos weboldalad betöltési sebessége?
Elsőre ugyan apróságnak tűnik, mégis rengeteg dolog múlik azon, milyen gyorsan jelenik meg egy adott honlap a felhasználók böngészőjében.
-
Ha nem vagy elég gyors, a konkurencia győz
Először is: a lassú betöltési sebesség negatívan befolyásolja a felhasználói élményt.
Ez egyrészt rossz hatással lehet céged megítélésére, másrészről pedig elriaszthatja oldaladról a látogatókat.
Ez azt jelenti, hogy igényes design és jó marketing ide vagy oda, egy lassú oldallal a felhasználók kevésbé tartják majd megbízhatónak a márkádat.
Nem fognak vásárolni tőled, nem veszik igénybe szolgáltatásaidat, és ismerőseiknek sem fognak ajánlani téged.
Több, különböző kutatás is bizonyítja ugyanis, hogy egy átlagos felhasználó mindössze két percet tölt egy weboldalon arra várva, hogy annak tartalmát a böngésző megjelenítse.
Amennyiben ennyi idő nem elég a sikeres betöltéshez, tovább áll majd és nagy valószínűséggel a konkurenciánál fog megoldást keresni problémájára.
És ez még nem minden.
-
Ha lassú vagy, a Google is megfeledkezik rólad
Minél lassabban tölt be egy weboldal, annál hátrányosabb helyzetbe kerül keresőoptimalizálás szempontjából.
A nagy keresőmotorok ugyanis azokat a honlapokat részesítik előnyben, melyeket a böngészők néhány pillanat alatt képesek megjeleníteni és azonnali megoldást kínálnak a felhasználók problémáira.
Ha webhelyed betöltési sebessége lassú, a Google nem fogja hiteles forrásként tekinteni rá.
Azokat a versenytársakat részesíti majd előnyben, akiknek a tartalma gyorsabban jelenik meg a felhasználók képernyőjén.
Ha szeretnél a témáról többet tudni, a betöltési sebességgel és egyéb fontos SEO szempontokkal bővebben már egy korábbi bejegyzésben is foglalkoztunk.
Mit jelent a gyorsítótárazás?
Amikor egy böngésző lekér egy weboldalt, a szervernek minden alkalommal be kell töltenie annak tartalmát.
Akadnak azonban olyan elemek (például egy logó vagy egy menüsor), melyek minden egyes aloldalon azonosak lesznek.
Ha nem használunk gyorsítótárat, a szerver újra és újra lekérdezi ezeket az adatokat, amikor egy új oldalra kattintunk.
Ha pedig ugyanaz a kérés történik egymás után többször a kiszolgálón, értékes sávszélességet veszíthetünk.
A gyorsítótár használatával tehát elkerülhető az ismétlődő kérések feldolgozása. Így a sávszélesség csökkenése és az oldal betöltési sebességének lassulása is megakadályozható.
A gyorsítótárazásnak több formája is létezik.
Az egyik lehet a böngésző gyorsítótárazása, melynek során a szükséges fájlokat a böngésző tárolja, de magát a szervert vagy a webhelyet is használhatjuk gyorsítótárral.
Az utóbbi megoldás képes lényegesen lerövidíteni egy weboldal betöltési idejét.
Ebben az esetben ugyanis a szerver csak akkor tölti le a teljes oldalt, amikor először nyitjuk azt meg. Ezután a szükséges fájlokat a memóriában tárolja.
Így amikor ugyanazt a webhelyet az első betöltés után újra lekérjük, a szervernek már csak a szükséges elemeket kell letöltenie.
A betöltési idő így jóval gyorsabb lesz, mint a gyorsítótár használata nélkül.
A legegyszerűbb és leghatékonyabb mód a betöltési sebesség növelésére
A fentebb említett, alapvető tudnivalókból már sejthető, mi webhelyed betöltésének felgyorsítására az egyik legjobb módszer.
Természetesen a gyorsítótár alkalmazása és annak folyamatos karbantartása.
A cikk második felében bemutatjuk azt, hogyan működik a LiteSpeed Cache.
És megtudhatod azt is, miért érdemes neked is a használnod, ha szupergyors, szuperlátogatott, szupersikeres weboldalt szeretnél!
Részletek a LightSpeed Web Cache szoftverről (folytatás)
Cikkünk első felében bemutattuk, miért fontos egy weboldal betöltési sebessége és megtudhattad, mit jelent pontosan a gyorsítótárazás.
A második részben részletesebben is bemutatjuk a LiteSpeed Web Cache szoftvert.
És persze szót ejtünk arról is, hogyan segít weboldalad elérésének maximalizálásában.
Mi is pontosan a LiteSpeed Web Cache és hogyan működik?
A LitesSpeed Web Cache olyan, a gyorsítótár kezelésére szolgáló program, mely rendkívül egyszerű módon képes gyorsabbá tenni weboldaladat.
Így alacsonyabb visszafordulási arányt, jobb SEO eredményeket és nagyobb konverziót eredményez.
A LiteSpeed Cache számos olyan funkciót tartalmaz, melyek célja a webhelyek kiváló elérésének biztosítása, a teljesítmény optimalizálása.
Képes megduplázni egy weboldal betöltési sebességét és több száz felhasználó egyidejű látogatása során is minimális memória-, valamint processzor felhasználás mellett jeleníti meg az adott honlapot.
A LightSpeed Web Cache tulajdonképp nem más, mint egy szerver alapú gyorsítótár, mely az adott webhelyen található, fontos információkat saját szerverén tárolja.
Ilyen módon elősegítve a gyorsabb betöltési sebességet. A program használatával tehát nincs szükségünk arra, hogy a felhasználónak minden egyes betöltés esetén le kelljen kérnie az adott weboldal teljes tartalmát.
Fontos kiemelnünk azonban, hogy a LightSpeed Cache nem egy egyszerű plugin, vagy önmagában telepíthető szoftver. Ahhoz, hogy használni tudjuk LiteSpeed webszerver elérésre lesz szükségünk.
A weboldalra beépülő modul ugyanis nem több, mint egy eszköz, ami lehetővé teszi a szerverrel történő kommunikációt, gyorsabbá és egyszerűbbé varázsolva a gyorsítótár használatát.
Önmagában a plugin nem képes a teljes feladat ellátására, hiszen a gyorsítótár-fájlok maguk nem tárolhatók a WordPress, vagy egyéb CMS keretrendszerek memóriájában.
LiteSpeed integráció a WordPress kezelőfelületén
A LiteSpeed Cache cPanel felületen is integrálható, bővítménye pedig a legtöbb, népszerű tartalomkezelő keretrendszerhez elérhető.
Beleértve a WordPress-t, a Magento-t, vagy a Drupal-t is.
Segítségével webhelyed nem csak kiemelkedően jó SEO eredményeket produkálhat, de kivételes felhasználói élményt is biztosít majd a látogatóidnak.
A WordPress-hez tervezett LiteSpeed Cache bővítmény telepítésről és beállításáról oldalunkon bővebben is olvashatsz.
Ne feledd azonban, hogy a WordPress plugin nem önálló gyorsítótárazó program.
Csupán egy eszköz, melynek feladata az oldalad és a szerver közti kommunikáció megkönnyítése.
Ha weboldalad mellé nem szeretnél külön LiteSpeed szervert bérelni, akkor válaszd LiteSpeed Web Cache szolgáltatásunkat melyet minden tárhelycsomagunk mellé ingyenesen biztosítunk.
Ezáltal úgy élvezheted a gyorsítótárazás előnyeit, hogy nincs szükséged egy teljesen saját LiteSpeed webszerver fenntartására!
Ha további részletek érdekelnek erről a webszerver oldali cache rendszerről, keresd ügyfélszolgálatunkat és segítünk!